• Zimní výprava Na Špici
      • 14. 1. 2019
      • Ve středu 9. ledna 2019 nás čekal první "lesní den" v letošním roce. A rovnou celodenní zimní výprava! Nezaskočila nás však zima, vlhko ani trocha nepohodlí. Ověřili jsme si, že i v zimě se dá učit venku, a dozvěděli se něco o lidském těle. Získané vědomosti o jeho jednotlivých vrstvách jsme pak zpracovali pomocí přírodního materiálu. A jako bonus jsme posílili imunitu a na vlastní kůži si vyzkoušeli, jak se nejlépe bránit proti chladu i promoknutí a jak příjemně se můžeme cítit, když dokážeme překonat sami sebe.

• Hledáme učitele / učitelku 1. stupně ZŠ
      • 6. 1. 2019
      • Vánoční jarmark
      • 16. 12. 2018
      • Přípravy na jarmark jsou v plném proudu a děti ze ZŠ V Pohybu se na Vás moc těší 18. 12. od 16:00 v Everything v paláci Hybských!

• MOMO
      • 3. 12. 2018
      • Ve středu 28. listopadu jsme v rámci lesního dne vyrazili do mrazivé Chrudimi. Po zpívání koled v klášterní zahradě a prohlídce adventně vyzdobeného náměstí jsme se výborně posilnili v jídelně Kruh zdraví, pak už nás čekala dílna Momo, kde jsme si s pomocí tamějších pracovníků Honzy a Marcely vyrobili originální plstěné ozdoby. Následoval nácvik finanční gramotnosti při nákupech v barevném vlněném obchůdku.

• Mezi námi 26. 11.
      • 2. 12. 2018
      • V pondělí 26.listopadu jsme opět v rámci projektu Mezi námi navštívili spřátelené babičky a dědečky v Domově pro seniory. Tentokrát se za nimi vypravila třída II.A., která se na setkání velmi těšila a vypravila se na něj i s vlastnoručně vyrobenými přáníčky. Babičky a dědečky jsme svou návštěvou i dárečky moc potěšili. Zazpívali jsme jim několik písniček, popovídali si a pochlubili se naší knihou "Pardubice před sto lety a nyní", která některé babičky velice zaujala. Také jsme se díky nim naučili i jednu novou písničku. Těšíme se na další setkání.

• Zdravá výživa s Janou Kolrusovou
      • 30. 11. 2018
      • I v letošním roce pokračujeme v lekcích zdravé výživy s Janou Kolrusovou.

Při prvním setkání s Janou před třemi týdny jsme si povídali o základu našeho jídelníčku – o obilovinách.

16. listopadu si I.A prakticky vyzkoušela, jak rychle připravit výbornou svačinku. Ve třech skupinkách jsme umíchali ovocné, oříškové a čokoládové müsli. Děti byly nadšené, hořká čokoláda se stala hitem dne a při závěrečné ochutnávce létaly vzduchem výkřiky jako „To je dóóóbrota. Nic lepšího jsem nejedl! Mňam! Ode dneška nejím cukr!“ Někteří si odnášeli ochutnávku i domů. Už se těšíme na příští měsíc.

• Pro rodiče a žáky