• Výsledky voleb do školské rady

• Ve volbách do školské rady byly zvoleny:

• zákonnými zástupci: Barbora Andrejsová,
            • pedagogickými pracovníky: Simona Voženílková.

Zřizovateli byla jmenována Tereza Bartheldi.

Děkujeme všem za účast ve volbách.

• Sýýýýr

• Ve středu 25. září jsme se vydali na malou rodinnou farmu až do Lozic. Brzy ráno jsme jeli hodinu autobusem a k tomu šli ještě necelé 3 km pěšky. Ale stálo to za to. Čekalo nás tam stádečko koz a kůzlátek, banda malých koťátek a spousta zajímavostí o kozách. Nejdříve přišlo na řadu krmení. Kozám chutnalo vše – tvrdý chleba, tráva, jasanové listy, hluchavky i kopřivy.  Poté jsme všichni zkoušeli dojit a vyrobili jsme si měkký sýr ricottu. Stačilo mléko zahřát na 90 °C, srazit obyčejným octem a nechat přes jemné sítko překapat. Prohlédli jsme si sýrárnu, kde to zajímavě vonělo a kde ve formách odkapávaly další sýry. Roztočili jsme máselnici i odstředivku na smetanu, dozvěděli se, co je syrovátka a podmáslí. Na farmě se nám skutečně moc líbilo. A protože jsme od paní domácí dostali trochu syřidla, zkusíme i u nás ve škole vyrobit sýr - tentokrát z kravského mléka. Mňam.

• Podzimní rovnodennost

• V úterní družině jsme společně s Bárou a Markem oslavili podzimní rovnodennost. Uvědomili jsme si, co jsme celý rok nejen v sobě pěstovali a jaké plody našeho celoročního počínání nyní (nejen na zahrádce) sbíráme.

• První návštěva U Kostelíčka

• I v letošním školním roce pokračujeme v úspěšném projektu Mezi námi. Opět nás čekají pravidelné návštěvy v Domově pro seniory U Kostelíčka. V pátek 20. září jsme se vydali na první návštěvu. S babičkami a dědečky se již dobře známe a setkání jsou potěšením pro obě strany. Tentokrát jsme si povídali o tom, co jsme zažili o prázdninách, a došlo i na společné tvoření prázdninových koláží.

• Kouzelníci

• Jako již tradičně náš školní rok propojen společným tématem. Letos to je téma "Profese". Jak zpíváme v naší školní hymně: "Copak asi dělá hasič a co švadlena? Zajdeme si podívat se, co to znamená..." Na poznávaní rozmanitého světa řemesel a povolání se moc těšíme. A začali jsme hned první týden řemeslem netradičním, ale velmi zajímavým, a to profesí kouzelnickou. V rámci naší první středeční výpravy jsme se proto vypravili do Muzea kouzel na výstavu i kouzelnické představení. Zde jsme načerpali spoustu inspirace, kterou jsme následně uplatnili i při našich školních představeních.

• Podzimní výprava do přírody

• Středu 18. září jsme zasvětili pomalému toulání podzimní přírodou v parku Na Vinici a v přírodní lokalitě Červeňák. Prozkoumali jsme nejrůznější plody podzimu, naučili se něco o stromech i okolí školy, nachodili pár kilometrů, postavili hráz a vyzkoušeli si kresbu tužkou i přírodními materiály.

• Přírodovědci na Paletě

• Druhý zářijový týden jsme si zahráli na přírodovědce a v rámci středeční výpravy jsme využili možnosti aktivit, které nabízí ekocentrum Paleta. Pozorovali jsme, lovili, zkoumali, bádali, četli, ptali se, pátrali, porovnávali a zapisovali.

• První školní den

• "To jsme my a to je naše škola V Pohybu, v poznávání nových věcí máme zálibu. Je nás tu jedna dva tři čtyři pět a ještě o moc víc, umíme počítat, psát, číst i skákat, zpívat z plných plic. "Nejen novou školní hymnou jsme 2. září přivítali stávající žáky i nové prvňáčky. Tak ať je ten náš nový školní rok naplněný!