Novinky

     • 26. 10. 2018 Mezi námi

     • V pátek 26. 10. jsme se opět vypravili do Domova pro seniory U Kostelíčka. Tentokrát jsme společně vyráběli podzimní výzdobu. Celé setkání bylo skvěle připraveno a naši prvňáčci za krátkou chvíli odhodili ostych a s babičkami i s dědečky se velmi sblížili. Loučení po společně strávené hodince bylo dojemné. Na konci jsme ještě poděkovali písničkou a moc se těšíme na příští měsíc.

     • 100 let republiky

     • Ve středu 24.10. jsme se museli poprat s nepříznivými okolnostmi, které narušily naše pečlivě připravené plány na projektový den s tématem "100 let republiky". Děti však změny i trochu nepohodlí zvládly na jedničku. Velice děkujeme Krajské knihovně v Pardubicích za vstřícnost a poskytnutý azyl. Užili jsme si vrchovatě knih i společenských her. Poté jsme se již vydali na plánovanou výpravu centrem Pardubic, kde jsme hledali známá místa dle historických fotografií. Bylo zajímavé porovnat, jak moc se jednotlivá místa za sto let změnila. Získané vědomosti a pořízené fotografie ještě budeme následně zpracovávat.Ve čtvrtek 25.10. se uskutečnilo odložené a tolik očekávané převlékání do módy z období první republiky. Obdivovali jsme jednotlivé modely a nacvičovali důstojné a elegantní vystupování. Také jsme vyráběli brože a čelenky.

     • Přednáška a workshop

     • V pondělí 22.10. jsme si ve škole vyzkoušeli první "přednášku a workshop". Tématem byly vlajky a jejich význam. I když byla účast na přednášce čistě dobrovolná, zaznamenali jsme většinovou účast. Na závěr si děti vlajky i vyráběly, některé se vrhly do ztvárnění již existujících vlajek, jiné se po získání nových informací pokusily vyrobit vlastní originální vlajku, která vypovídá o jejich osobnosti. Na přání dětí následoval i krátký společný vlajkový průvod chodbou školy.

     • 17. 10. Výprava do Jaroměře

     • 17. října nás opět čekala jedna z delších výprav, vydali jsme do Záchranné stanice pro handicapované volně žijící živočichy JARO do Jaroměře. Přednáška i exkurze mezi zachráněná zvířata nás velmi zasáhla. Nyní už víme, jak se zachovat, když v přírodě narazíme na zvířátko v nouzi. Ujasnili jsme si, co udělat s poraněnými ptáčky, na která mláďátka raději nesahat a jak může člověk pomoci, aby zvířátka v přírodě nebyla kvůli chování člověka v nebezpečí. Hodně jsme si povídali také o problematice palmového oleje.

     • Drakiáda V Pohybu

     • 10. října jsme pořádali Drakiádu v Pohybu. Nejprve jsme draky vyráběli. Někteří se pustili do malých dráčků, ti odvážnější vyzkoušeli, zda svedou podle návodu vyrobit draka opravdového. Nebáli se pracovat i s pilkou. Všichni jsme se pak společně vydali do parku Na Špici draky vyzkoušet. Létali! Všichni!! I ti vyrobení, i ti, které jsme si vzali s sebou z domova. A my máme velikou radost, že jsme zas o něco zkušenější a do budoucna víme, jak na to.