• Zimní výprava Na Špici

• Ve středu 9. ledna 2019 nás čekal první "lesní den" v letošním roce. A rovnou celodenní zimní výprava! Nezaskočila nás však zima, vlhko ani trocha nepohodlí. Ověřili jsme si, že i v zimě se dá učit venku, a dozvěděli se něco o lidském těle. Získané vědomosti o jeho jednotlivých vrstvách jsme pak zpracovali pomocí přírodního materiálu. A jako bonus jsme posílili imunitu a na vlastní kůži si vyzkoušeli, jak se nejlépe bránit proti chladu i promoknutí a jak příjemně se můžeme cítit, když dokážeme překonat sami sebe.

• Návštěva SPŠCH

• Ve středu 23. 1. jsme se vypravili na návštěvu Střední průmyslové školy chemické, kde pro nás učitelé i studenti měli připravené působivé pokusy. Velký úspěch měl tekutý dusík, Džin v lahvi, dusíkový marshmallow i filmová krev. Mohli jsme se také přesvědčit, jak dopadne hašení hořícího oleje vodou.

• Tělesa s Bárou a Markem

• V pátek 18.1. jsme s Bárou a Markem pronikli do světa těles. Jednotlivá tělesa jsme si prohlédli, osahali, vyrobili, vyzkoušeli, zažili i ochutnali. Vše jsme následně zaznamenali do vlastnoručně vyrobených knížek.