Novinky

     • Celoroční projekt Můj strom

     • V rámci jednoho lesního dne se prvňáčci vypravili do parku s úkolem najít svůj strom. Ale jak se takový můj strom hledá? Snadno, on si vás totiž zavolá sám, přivábí vás svou kůrou, zaujme místem, kde roste nebo něčím docela jiným. Nás rozhodně tahle hledaná hodně bavila a hned jsme se s každým stromem seznámili. Na památku prvního „rande“ jsme ho také nakreslili. Někdo už ví, jak se jeho kamarád nazývá - třeba taková bříza své jméno hlásila zdálky. U jiných si nejsme jisti a holt musíme počkat na jaro. Byť je ještě zima, na větvích objevujeme pupeny, v kořenech život a zkoumáme kůru a staré zbytky listí. Za svým stromem budeme chodit po celý rok, ať má radost.   

     • Voda a zámek

     • První jarní středa bylo pro náš pedagogický sbor velkou zkouškou, neboť jsme ji museli zvládnout v oslabení a dokonce upravit podobu lesního dne. Náhradní program byl ale nakonec více než vydařený. Věnovali jsme se tématu "Voda", jímž se v souvislosti se Světovým dnem vody v těchto dnech zabýváme. Ráno nás čekala degustace vod a minerálek, poté jsme se vydali na zámecké valy, kde jsme si zahráli menší bojovku s vodní tématikou a načerpali vědomosti. Z přírodnin jsme se pokusili sestavit názvy tří základních skupenství. A když už jsme byli na zámku, nevynechali jsme ani výstavu s tématem archeologie - Proti proudu času (Pardubicko v pravěku a raném středověku), kde jsme si zahráli na archeology.

     • Mezi námi

     • V rámci projektu Mezi námi jsme se v pátek 15.3. vydali na pravidelnou návštěvu babiček a dědečků v Domově pro seniory U Kostelíčka. Tentokrát byly na řadě děti z II.A. a na programu byly společenské hry. Už dávno se nestydíme a víme, že taková setkání jsou obohacující pro obě strany. S babičkami jsme si zahráli především člobrdo a s dědečky zase karty. Na závěr jsme jim povyprávěli o tom, jak se ve škole učíme, ukázali vlastnoručně vyrobené knihy s fotografiemi z výprav a návštěvu jsme zakončili společným zpíváním. Loučení bylo jako vždy plné dojetí a ujišťování, že brzy přijdeme zas.

     • Den s ozoboty

     • Ve středu 13. 3. nás studenti ze Střední školy informatiky a ekonomie uvedli do světa ozobotů. Věnovali se nám celé dopoledne jako zkušení průvodci a učitelé. Prvňáci, druháci a třeťáci se pod jejich vedením s nadšením pustili do vymýšlení tras a programování ozobotů pomocí barevných ozokódů. Teď už děti jen doufají, že nás Matyáš a Filip zase někdy navštíví!

     • Jarní květiny

     • První březnovou středu jsme si do školy přinesli trochu jara. Společně jsme se vydali do zahradnictví, kde si každý z nás vybral rostlinu, o kterou bude v příštích týdnech pečovat. Někomu učarovaly hyacinty či narcisy, někteří zvolili bylinky, jiní neváhali sáhnout po zelenině. Společně jsme se pak o svých rostlinách něco naučili, přesadili je a postarali se o ně. Jaro, pojď!