Novinky

     • Mezi námi

     • Napsali o nás...

      Od září spolupracujeme s Organizací Mezi námi - Mezigeneračně, která spojuje starší a mladou generaci dohromady. My jsme se spřátelili ze ZŠ V Pohybu. Setkání jednou za měsíc je pro naše klienty velikým přínosem. Děti se pokaždé s nadšením přivítají se svou "babičkou či dědečkem". Něco se vyrábí, zpívá se, nebo si jen povídají na různá témata. A protože nám to společně krásně klape a dohromady si rozumíme, dostalo se nám uznání v podobě certifikátu značky Mezigeneračně. Mezigenerační značku předala paní ředitelka Kateřina Jirglová spolu se slečnou Zuzanou Kaftanovou, koordinátorkou právě našeho regionu. Do rukou ji převzal vedoucí našeho zařízení pan Mgr. Holeček MBA. Poděkování se nám, i ZŠ V Pohybu dostalo od pana ředitele sociálních služeb Ing. Petra Krejčího a Bc. Jakuba Rychteckého, náměstka primátora města Pardubic. Následně pro nás měly děti připravené vystoupení na skladbu Vltava. Skvěle emoční, smíchem a úsměvem plné dopoledne bylo zakončeno písničkou Není nutno. Děkujeme a těšíme se na další krásné chvíle.

      Domov pro seniory U Kostelíčka.

      http://ssmpce.cz/novinka-pravidelne-setkavani-klientu-a-deti-ze-zs-v-pohybu--9

     • Prahou...v pohybu!

     • Naše celoroční putování jsme ve středu 15. května korunovali výletem vlakem do hlavního města. Navštívili jsme Václavské náměstí, vyzkoušeli si cestu metrem i tramvají, viděli jsme Pražský hrad a napjatě pozorovali výměnu hradní stráže. Když jsme se dost nasytili výhledu na Prahu, pokračovali jsme pešky na Petřín. Ti nejodvážnější vystoupali ještě výše, až na rozhlednu. Cesta dolů lanovkou pak jen završila nabitý program. Teprve tehdy se navzdory nepříznivé předpovědi poprvé rozpršelo, což nám nezabránilo v krátkém zastavení u památníku obětem komunismu na Újezdu. Praze jsme se pak věnovali při projektové práci i četbě.

     • ONA TÁ

     • V úterý za námi přijela Markéta Havlová s muzikoterapeutickou pohádkou o krásné kukuřici ONA TÁ. Moc jsme si užili nejen indiánskou pověst, ale i zpěv a tanec :)

     • Dny knihy

     • V posledních dvou týdnech se věnujeme projektu Dny knihy. V rámci projektu jsme navštívili spřátelenou ZŠ Na rovině Třebosice, připojili se k jejich čtenářským dílnám a zhlédli divadelní zpracování oblíbených literárních děl prvního a druhého trojročí. Ve škole jsme uspořádali knižní bazar, vyměňovali jsme i prodávali knížky za školní papírové peníze a mimo jiné tak procvičili matematiku v praxi. Každý také pracujeme na své vlastní knížce.

     • Čarodějnice

     • V úterý jsme v družině s Bárou a Markem oslavili svátek Beltain, noc ohňů, lásky čas. Společně jsme vytvořili a ozdobili věnec, postavili májku, zazpívali, poseděli u ohně i opekli něco k snědku.