Novinky

     • Předprázdninový týden

     • I poslední předprázdninový týden ve škole byl nabitý a "v pohybu". Vyrobili jsme si každý vlastní voňavý olejíček v rámci aromaterapie s Hannou Tomáškovou. Navštívili jsme Pohádkovou zahradu i koupaliště. Uklidili jsme školu. Shrnuli jsme a uzavřeli uplynulý školní rok. Starší děti připravily pohádkové pasování na čtenáře pro prvňáčky. A dnes si děti slavnostně převzaly vysvědčení. Loučení před prázdninami bylo dojemné. Našim žákům začíná dle jejich slov dvouměsíční trest v podobě prázdnin :).

     • Beseda s Jitkou Vítovou

     • V pátek 21. června jsme v naší škole uvítali spisovatelku Jitku Vítovou, autorku knih pro děti. Paní spisovatelka nám poodhalila zajímavosti spisovatelské profese, poté následovala čtenářská dílna s jejími knihami o přírodě, práce s ilustracemi i textem. Na závěr si zájemci mohli některé knihy zakoupit. Zájem byl opravdu veliký. Děkujeme za milou návštěvu.

     • Cyklistická výprava do Kunětic

     • Předposlední středeční výpravou v tomto školním roce jsme završili hned dva projekty, jimž jsme se po celý rok věnovali. Šlo o výpravu cyklistickou, tudíž velkou zkoušku naší pohybové zdatnosti a vytrvalosti, a její cíl nebyl jen tak ledajaký: vyrazili jsme totiž do Kunětic! Tam nás čekala lekce výroby zmrzliny, která byla poslední praktickou hodinou projektu Zdravá výživa. Naší učitelkou nebyl nikdo jiný, než Monika Pavlisová, která stojí za úspěšnou značkou Mňam Kunětická zmrzka. (Tímto jí velice děkujeme a potvrzujeme, že zmrzlina z Kunětic je prostě nej!) Jízdy na kole i výroby vlastní jahodové zmrzliny jsme se zhostili na výbornou. A následné ochutnávání a porovnávání, zda chutná lépe zmrzlina špachtlovaná či točená, samozřejmě nesmělo chybět.

     • Závěrečné "Mezi námi" v tomto školním roce

     • V pondělí 17. června nás čekalo další z milých setkání s babičkami a dědečky v Domově pro seniory U Kostelíčka. Tentokrát byla na programu společná rozcvička pod taktovkou naší školy. Následovalo společné hraní pantomimy, během něhož se všichni hodně nasmáli, a vzájemné sdílení zážitků ze školy v přírodě i plánů na prázdniny. Nechybělo ani závěrečné rozdání diplomů a sladká tečka na závěr. Děkujeme a těšíme se pokračování tohoto projektu v příštím školním roce. 

      O našich společných setkáních si můžete přečíst i na webu Domova pro seniory U Kostelíčka.

     • Vědecko-technický jarmark

     • Ve čtvrtek 13. června jsme využili možnost navštívit vědecko-technický jarmark, který je každoročně pořádán Univerzitou Pardubice. Na Pernštýnském náměstí na nás čekaly nejrůznější úkoly, díky nimž jsme snáze pronikli do tajů fyziky, chemie a dalších věd.

     • Africké safari - projektový den se ZŠ Na rovině Třebosice

     • 12. června jsme v naší škole přivítali spřátelenou ZŠ Na rovině Třebosice, kterou jsme pozvali na projektový den s názvem "Africké safari". Prostřednictvím poznávacích, tvořivých i sportovních úkolů jsme se společně vypravili do Afriky a prohloubili tak své znalosti o zvířatech, jimž se nyní ve škole intenzivně věnujeme. Nedílnou součástí bylo také vzájemné seznamování a budování nových kamarádství napříč školami. Třebosickým děkujeme za milou návštěvu a těšíme se na další setkávání v příštím školním roce.

     • Pětidenní výprava do Květné

     • Na nejdelší jarní výpravu jsme zavítali do Květné zahrady u Poličky, kde jsme strávili pět dní na statku a v okolních lesích. Naše dny byly protkané nejrůznějšími hrami se zvířecí tematikou, kdy jsme námi „zachráněná“ zvířátka postupně nalodili do naší Noemovy archy, která poslední den opravdu vyplula. Využili jsme také možnosti se blíže seznámit s prací na statku, výrobou sýrů i křížal a povozit se na koni. V neposlední řadě jsme si vrchovatě užili přírody, koupání v rybníce, sportovních her i výletů do okolí. Na celodenní výšlap jsme se vydali do nedaleké Poličky, kde nás potěšila expozice hraček. Domů jsme se vrátili opálení, uběhaní a spokojení.

     • Výprava za pozorováním ptactva

     • Cílem poslední květnové výpravy byly bohdanečské rybníky a Musílkova pozorovatelna. Vyzbrojeni dalekohledy, atlasy, poznámkovými archy, holínkami a velkou chutí něco nového poznat jsme si zahráli na pozorovatele a ornitology. Odměnou nám bylo spatřit na vlastní oči nejen kachny, lysky, labutě, husy, ale i motáka, racky, volavky, kormorány i orla mořského!