Novinky

     • Cesta za zlatým pokladem

     • Poslední středeční výprava před podzimními prázdninami patřila dýním. Cesta k nim však vedla přes osmnáct matematických příkladů ukrytých na stanovištích, která jsme museli nejprve najít dle mapy. U počítání a řešení logických úloh jsme pocvičili své mozky, při orientačním běhu přes park Na Špici jsme posílili svaly, na své si přišlo i pilování orientace v mapě a spolupráce ve skupině. Na závěr nás pak čekala odměna veskrze halloweenská, s níž pak bylo možné naložit zábavně či strašidelně... ale rozhodně kreativně.

     • Žongléři a akrobati

     • Ve čtvrtek 17. října jsme v naší škole přivítali Jiřího Sadilu, který k nám přijel "udělat cirkus". Učili jsme se žonglovat s nejrůznějšími pomůckami, chodit po laně, šlapat na jednokolech, kroutit obručí, chodit na chůdách...a ještě spoustu dalšího. Procvičili jsme rovnováhu, koncentraci, koordinaci, píli i vytrvalost. Jirko, děkujeme, moc jsme si to užili a určitě chceme žonglovat dál.

     • Detektiv Tlapka

     • Podzimních městských slavností jsme využili k tomu, abychom se dozvěděli co nejvíce o Pardubicích. V rámci lesního dne jsme proto 7. října vyrazili na pardubický zámek, kde nás čekal výukový program Detektiv Tlapka. Stali jsme se pomocníky detektiva a pomohli mu prostřednictvím stop zanechaných na starých fotografiích budov najít ztracené artefakty. Zábavnou formou jsme tak získali nové poznatky o názvech, využití a umístění známých budov Pardubic a také jsme se procvičili v orientaci na mapě a ve městě. Program nás velmi bavil, děkujeme a doporučujeme.https://www.vcm.cz/pro-skoly/celorocni-programy-v-expozicich/detektiv-tlapka-hleda-vyznacne-budovy-v-pardubicich/

     • Dům služeb v Pohybu

     • Naším druhým projektovým tématem v tomto školním roce, kdy se zabýváme profesemi, byly služby. Nejprve jsme si společně popovídali o tom, jaké profese můžeme pod pojem služby zahrnout. Poté jsme dobře promysleli, jakou službu by každý z nás konkrétně mohl ostatním nabídnout...a vzápětí jsme rozjeli vlastní podnikání. Stali se z nás maséři, opraváři, lékaři, věštkyně, kadeřnice, kosmetičky, kurátoři, divadelníci...  Plakáty, reklamy, vizitky, nabídky, ceníky, nic nechybělo! Dům služeb se zkrátka vydařil.

     • Bouzov a Javoříčské jeskyně

     • V říjnu nás čekala také dvoudenní adaptační výprava s přespáním. Letos jsme se vydali toulat nádherným krajem kolem Javoříčka. Společné bytí v barevné podzimní přírodě jsme doplnili o návštěvu hradu Bouzov, památníku obětí druhé světové války a Javoříčských jeskyní.

     • Hudebníci v Pohybu

     • První říjnový týden jsme se pustili do bližšího poznávání hudby a profesí hudebních. V úterý nás čekala muzikoterapeutická pohádka s Markétou Havlovou a ve středu pak přednáška Pavla Josefa Macků o vývoji hudebních nástrojů od pravěku po současnost. Vyzkoušeli jsme si také hru s boomwhackery podle not a sound painting, poznávali jsme hudební nástroje podle zvuku a malovali při poslechu skladeb našich i světových skladatelů.