• „Mezi námi“ to funguje i v nouzovém stavu

• S radostí oznamujeme, že se nám i přes nařízenou izolaci daří „vídat“ se spřátelenými babičkami a dědečka z Domova pro seniory U Kostelíčka. Protože nám společná setkání chybí, pokusili jsme se s nimi navázat kontakt prostřednictvím informačních technologií. Natočili jsme proto doma pozdravy a vzkazy a nakreslili jsme obrázky. Sestříhané video pak doputovalo až k obětavým sestřičkám a jejich prostřednictvím i našim přátelům. Tento týden naopak s dojetím přijímáme pozdravy od nich.  Vážíme si toho, že někteří dokázali překonat své zábrany, a natočili pro nás dokonce i nahrávky. Chybíte nám! Ale jsme rádi, že jsme stále spolu. I v nouzovém stavu.

• Dar pro Pohádkovou zahradu

• Školní jarmark pro nás vždy bývá příležitostí vydělat si prostřednictvím prodeje vlastních výrobků vlastní peníze. Jak s nimi naložit dál, bývá vždy předmětem bouřlivých debat a spravedlivého hlasování. Stalo se již pravidlem, že z výtěžek dělíme na dvě části a jednu z nich věnujeme potřebným. Letos nám finální hlasování přerušila karanténa. Ale protože se přání věnovat peníze zvířatům umístilo na předních příčkách, nebylo těžké se prostřednictvím videokonference společně domluvit, že tentokrát pošleme své peníze místu, které bývá pravidelným cílem našich školních výprav. Pohádkové zahradě se zvířátky, azylu pro opuštěná a týraná zvířata v Pardubicích. Olivo, Heidi, Májenko, Životko, Pípe a vy všichni ostatní, snad vám to přinese trochu jistoty v těchto složitých dnech.