• Vysvědčení

• A je to tady! Nejnáročnější ze všech dosavadních školních roků je za námi a my ho všichni zvládli. Rozdávání vysvědčení bylo veselé, krásné, emotivní. Přejeme krásné a zasloužené prázdniny.

• Beseda s pamětnicí, paní Marií Šormovou

• Byly ve škole tělesné tresty? Proč se za války zatemňovala okna? Co byly potravinové lístky? Co jste cítila, když jste se dozvěděla o Janu Palachovi? Jaký byl v sedmdesátých letech plat začínajícího učitele? Jak ovlivnil váš život  příchod internetu a mobilních telefonů? Co jste cítila, když jste se dozvěděla o teroristickém útoku 11. září? Na tyto a ještě další otázky jsme se zeptali paní Marie Šormové. Mluvte se svými sousedy a lidmi kolem vás. Dozvíte se víc než z učebnic. Děkujeme za milou návštěvu.

• V naší škole hořelo!

• Naštěstí jen z důvodu aplikace fyziky a chemie v praxi. Na programu výuky světa v souvislostech u šesťáků a sedmáků totiž byly principy hašení, prevence a likvidace požárů, plus praktická zkouška různých hasících přístrojů. Děkujeme hasičům, že jsme si mohli vše vyzkoušet.

Ps: při výuce nebyl nikdo ohrožen ani zraněn. :-)