• Robotický kroužek

• Díky štědrosti našich rodičů jsme mohli od druhého pololetí začít ve škole s robotickým kroužkem. Roboty jsme sestavili a už umíme cyklus i jednoduché podmínky. A jak můžete vidět, moc nás to baví. P.S. To, že všem dětěm koukají cedulky, neznamená, že se neumí obléct, ale že jsme měli ve škole dnes den naruby :).

• Království slovních druhů s Bárou a Markem

• Děti z II.A. měly ve čtvrtek na programu zajímavý workshop. V duchu Montessori pedagogiky s pomocí Báry a Marka pronikly do království slovních druhů. Tímto jim děkujeme za zábavnou a informacemi nabitou hodinu češtiny.

• Lázně Bohdaneč

• Lázně BohdanečVe škole se nyní zabýváme tématem lidské tělo. A péči o zdraví jsme zasvětili i jednu únorovou středeční výpravu, kdy jsme se vypravili do Lázní Bohdaneč, abychom se dozvěděli něco o lázeňství. Prohlédli jsme si komplex zdravotnického zařízení a absolvovali léčivou proceduru v solné jeskyni, doplněnou o zvukovou a světelnou terapii. Také jsme se dozvěděli něco o solných krystalech a potrénovali finanční gramotnost při nákupu lázeňských oplatek. Družinu jsme pak strávili v lázeňském parku.

• Zimní výprava do Hlinska

• Ve středu 13. 2. nás čekala další zimní výprava. Tentokrát jsme se autobusem vydali do Hlinska lyžovat. Užili jsme si chvil na sněhu a potrénovali obloučky, sjezd i jízdu na vleku.

• Bruslení

• Den před vysvědčením jsme zasvětili sportu. Však co by to bylo za zimu bez ledního bruslení?! Plán strávit dopoledne na zimním stadionu děti přijaly s nadšením a pohyb na ledu si opravdu užily. Většina téměř neslezla z ledu a pilně trénovala rychlobruslení, kličky i piruety. Do kantýny pak dorazila parta příjemně unavených dětí. I díky tomu jsme si vzápětí vychutnali vzácný okamžik - společný oběd v naprostém tichu. :-)